ŞAMPİYON ATAFEN

Yayınlayan İçeride Genel Üstünde Aralık 21st, 2011

16-17-18 Aralık 2011 tarihleri arasında Adapazarı Özel Enka Kolejinde yapılan dörtlü basketbol turnuvasına İstanbuldan Özel Koç Lisesi, Üsküdar Amerikan Koleji, Adapazarı Özel Enka Koleji ve İzmit Özel Atafen Lisesi basketbol takımı katılmış, Özel Atafen Lisesi basketbol takımımız tüm rakiplerini yenerek bu senenin ilk kupasını okuluna kazandırmıştır. Turnuva sonucunda :

1. Özel Atafen Lisesi

2. Özel Enka Koleji

3. Özel Koç Lisesi

4. Üsküdar Amerikan Lisesi olmuştur.

Özel Atafen Lisesi bu turnuva ile il elemelerine hazır olduğunu göstermiştir.

PLANETARYUM ETKİNLİĞİ

Yayınlayan İçeride Genel Üstünde Aralık 8th, 2011

PLANETARYUM ETKİNLİĞİ

İlimizin seçkin eğitim kurumlarından Özel Atafen Koleji?nde 29-30 Kasım tarihinde gerçekleştirilen 3 boyutlu görüntü teknolojilerinin önemli bir kullanım alanı olan planetaryum etkinliğinde öğrenciler eğitim müfredatına uygun yaratıcılıklarını artırabilecekleri ve gözlem güçlerini geliştirebilecekleri bir ortamda bu aktiviteyi izlediler.

Kurumun anasınıfından 12.sınıflarına kadar tüm öğrencileri ücretsiz olarak canlılar alemini, okyanus hayatını ve ekolojik dengenin önemini, güneş sistemi, galaksileri ve yeryüzünün özelliklerini detaylarıyla görme fırsatını buldular.

Kendisi de Özel Atafen mezunu ve halen SGF Bilişim Şirketi?nin kurucularından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi olan Onur ÖZCAN, mezun olduğu okula böyle öğretici bir etkinle katkıda bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

 

Yayınlayan İçeride Genel Üstünde Kasım 29th, 2011

HAPPY TEACHER?S DAY

 

24 Kasım Öğretmenler Günümüzü öğrencilerimiz bu yıl farklı bir şekilde kutladı. İngilizce hazırladıkları sloganlarını öğretmenleri için tişörtlerine işlediler.Jüri birbirinden yaratıcı fikirler arasında en iyiyi seçmekte zorlandı.Sertifika töreni sonra hatıra bir fotoğrafla bu anı ölümsüzleştirdiler.Birinci olan ?This is Atafen Nest, all the teachers are Best.? Sloganın sahibi Karbek Vural Sopacı sinema bileti ile ödüllendirildi. Hazal Bilgiç, Doğa Lamper, Yğiter Tuncer ödüllerini Yabancı Diller Bölüm Başkanı Mürüvvet Çelik?in elinden aldılar.

 

Bu tişört slogan yarışmasını düzenleyen İngilizce zümresi de farklı tasarımları ile öğrencileri motive edip desteklediler. Onların sloganı ise ?Öğretmek sonsuza dek yaşamlara dokunmaktır.?

 

© Atafen Koleji – Gazete Kantin