Home » TOPLUMA HİZMET SEMİNERİ

TOPLUMA HİZMET SEMİNERİ

ATAFENDE TOPLUMA HİZMET SEMİNERİ

Bu yıl okulumuzda ilk kez uygulanması planlanan toplumsal sorumluluk projeleri hakkında okulumuz öğrenci, öğretmen  ve idarecilerine Kocaeli Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından seminer verildi. Seminerde üniversitelerin amacı, duyarlı birey kavramı, toplumsal sorumluluk nedir ve neye hizmet etmek amacıyla uygulanır gibi çeşitli sorulara yanıt arandı.

Seminere Kocaeli Üniversitesi TPS koordinatörü Veli Deniz, Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bahar Müezzinoğlu, Doç. Dr. Esat Harmancı ve Yrd. Doç.Dr. Elif Karagün katıldı. Öğretim üyeleri bu konuda neler yaptıklarını ve yaşadıkları tecrübeler bizlere aktardılar. Toplumsal proje örnekleri verilerek öğrencilerin kafalarındaki sorulara çözüm arandı. Bu amaçla nelerin oluşturulabileceği ve projenin hangi hedef doğrultusunda belirlenmesi gerektiği anlatıldı. Ayrıca öğretim üyeleri Atafen Koleji ile beraber bir çalışma önerisinde bulunarak üniversite-lise işbirliğine doğru bir adım attılar.

Seminerin sonunda seminere katılan Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlilerine sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev alan öğrencilerimiz tarafından çiçek verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Atafen Koleji – Gazete Kantin