T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI KOCAELİ
ÖZEL ATAFEN EĞİTİM KURUMLARI

Tüm Etkinlik Programlarına buradan ulaşabilirsiniz.


Bu yaş gurubuna yönelik sosyal etkinlik ve kulüp çalışmaları için iki ders saati ayırmaktayız. 17 kulüp etkinliği ile öğrencilerimize sosyal davranış ve beceri kazandırmanın yanında sosyal sorumluluklarının gelişmesine de katkıda bulunmaktayız. Sene başında “Okul Etkinlik Komisyonu” nun hazırladığı yıllık çalışma programı içinde yer alan; öğrenci ve velilerimize yönelik, seminer, gezi, panel, münazara, şiir dinletileri vb. çalışmalar eksiksiz olarak yerine getirilir. Bu çalışmaların tamamında öğrencilerimiz yer alır. Yine okulumuzda gerçekleştiremeyeceğimiz etkinlikler hafta sonlarında bizzat öğretmenlerimizin denetim ve gözetiminde 16 değişik sportif ve kültürel çalışmalar planlanıp, yıl sonuna kadar yürütülür. 

         Yabancı dil kulüplerimizce sene başında planlanıp yılsonun da velilerimize sunulan, edindikleri yabancı dili sergileyebilmeleri adına “Yabancı Diller Gecesi” tüm öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilir.

         Spor Kulüplerimizce her yıl geleneksel olarak düzenlenen “ Spor Ödülleri” töreni ile öğrencilerimizi spora, spor yapmaya teşvik edilir.

        Matematik, Fen Bilimleri, Fransızca, Sosyal Bilimler haftaları, Edebiyat Günleri adı altında özel olarak hazırlanılan etkinlikler yine tüm öğrencilerimizin yetenek ve becerilerini sergilemelerine vesile olur.

       Yılsonun da “Atafen Gençlik Şöleni” adı altında muhteşem bir organizasyonla öğrencilerimiz tüm yılın yorgunluğunu atıp, hoşça vakit geçirirler.

       Yabancı Diller Zümre Başkanlığımızca her yaz tatili döneminde; İngiltere, İskoçya, Amerika’ya  Eğitim ve kültürel amaçlı gezi organizasyonları yapılarak, öğrencilerimizin farklı kültürleri tanıma ve öğrendikleri yabancı dili kullanma olanağı sağlanır.