T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI KOCAELİ
ÖZEL ATAFEN EĞİTİM KURUMLARI

Afet Haftası ve Depremle Birlikte Yaşam Eğitimi

Afet Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuz Sosyal Sorumluluk Kulübü ve Gea Arama Kurtarma grubu gönüllüleri işbirliğiyle 5. 6. Ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik Depremle Birlikte Yaşam eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimde deprem öncesinde, deprem sırasında, deprem sonrasında yapılması gerekenler aktarıldı. Seminer sonrasında merak ettikleri konular üzerinde sorularını yönelten öğrencilerimiz yardımlaşma, gönüllülük ve arama kurtarma konuları üzerinde de bilgi sahibi oldular.

Erdemler Sunumu ve Oz Büyücüsü Oyunu

Okulumuzda Aktiffelsefe İzmit gönüllülerinin katılımıyla öğrencilerimize erdemleri konu alan OZ Büyücüsü tiyatro oyunu sergilendi ardından erdemler sunumu gerçekleştirildi. Sosyal Sorumluluk programı çerçevesinde uygulanan faaliyette dostluk, nezaket, iyilik, cesaret, gönüllülük, yardımlaşma gibi erdemler ele alındı. Oyun sunumu sonrasında bu konular çerçevesinde öğrencilerimizle sohbet edildi.

Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar Kampanyası

Okulumuzda öğrenciler kullanmadıkları uygun nitelikteki oyuncakları sosyal sorumluluk kulübü öğrencileri tarafından oluşturulan oyuncak kumbaralarına bıraktılar. Bir dostluk, sevgi ve geri dönüşüm kampanyası olan faaliyet kapsamında toplanan oyuncaklar GEA sivil toplum kuruluşundaki kampanyaya dâhil edildi ve oyuncaklar gönüllüler tarafından temizlendi, paketlendi ve Hatay Arsuz Pirinçlik Mustafa Kemal İlkokulu’ndaki 100 öğrenci için karne hediyesi oldu.

Hayvanları Koruma Günü ve Kedi Evleri Yapımı

Hayvanları Koruma Günü kapsamında okulumuz bahçesinde bulunan minik dostlarımıza kışı sıcak ve korunaklı geçirmeleri için kedi evleri yaptık. Onları düzenli olarak beslemeyi ve sevmeyi ihmal etmedik.

Plastik Kapak Toplama, Geri Dönüşüm ve Engellilere Yardım Kampanyası 

 

Sosyal Sorumluluk Kulübümüzün okulumuzda başlattığı mavi kapak toplama kampanyasıyla GÖRSEM Görme Engelliler Dayanışma Derneği’ne katkıda bulunarak öğrencilerimiz hem engellilere karşı duyarlılıklarını geliştirdiler; hem de kapakları, el becerilerini de kullanarak geri dönüşümün önemini vurgulayan çalışmalarda kullanarak afişler tasarladılar.